Anında Çözüm
+1 oy
32 kez görüntülendi

arkadaşlar aşağıdaki animasyon tarzında animasyonlar yapmak istiyorum ama nasıl yaparım bilmiyorum yol gösterebilir misiniz ?

önce Diğer kategorisinde Uzman Üye tarafından | 32 kez görüntülendi

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy
En İyi Cevap

Bu tür animasyonları yapmak aslında çok zor gözükse de günümüz teknolojisi o kadar ilerledi ki üç beş seneye kalmaz biz hiçbir şey yapmadan sadece renk seçimleriyle bu tür animasyonlar yapabiliriz.

Fakat sorunuzun altında etiketlediğiniz animasyon çalışması profesyonel birileri tarafından en az 3 program kullanılarak yapılmış gibi duruyor.

AutoCad ;

Autocad programı AtutoDesk firmasının mimarlar ve mühendisler için tasarlamış olduğu 2 boyutlu çizim programıdır fakat o kadar geliştirdiler ki kendilerini bu konuda şuan AutoCad üzerinden üç boyutlu çizimlerde yapmak mümkün.

Peki sadece AutoCad ile bu iş bitiyor mu ? Tabikide hayır Autocadden önce yukarıdaki videoda tasarlanan bir binanın mimari projesi var öncelikle mimari proje okumayı bilmeniz gerekiyor.Diyelim ki mimari proje okuyabiliyorsunuz o zaman hemen ikinci etaba geçelim.

3ds Max

3ds Max programı da yine aynı firmaya ait yani AutoDesk 3 boyutlu tasarım programıdır.

Bu programda ise Autocadde çizmiş olduğunuz iki boyutlu çizimleri üç boyut olarak ayağa kaldırabilir ve görüntüleme kamerası ile nesnenin alt,üst,sağ ve sol bölümlerini görebilirsiniz.Bu programı da bildiğinizi düşünürsek son aşamaya geçelim.

Animasyon Programı

Google de aratarak bir çok animasyon programı bulabilirsiniz.Yapmanız gereken tek şey modellemesini yaptığınız tasarımınızı  animasyon programlarına import etmek olacak.Daha sonra program içinde yapacağınız bir kaç basit işlemle animasyon renderlerinizi alabilirsiniz.

önce Profesör tarafından

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap
10 ay önce Diğer kategorisinde nirvana Yeni Üye tarafından soruldu
+2 oy
4 cevap
10 ay önce Diğer kategorisinde intternettten para tarafından soruldu
+2 oy
1 cevap
10 ay önce Diğer kategorisinde Egeninçirkini Yeni Üye tarafından soruldu
+2 oy
2 cevap
+3 oy
3 cevap
10 ay önce Yaşam kategorisinde Nehir Uzman Üye tarafından soruldu

Anında çözüm

Anında Çözüm

Anında Çözüm

435 soru
748 cevap
86 yorum
71 kullanıcı