Anında Çözüm
+1 oy
124 kez görüntülendi

Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir ?

Tırnak kırılması günümüzde herkesin ortak sorunu ve çözümü aslında çok basit. Ellerimizin bakımlı görünmesi için haftalarca bakım yaparak uzattığımız tırnaklarımız ufak bir darbede kırılıyor. Bir tırnak kırıldığı için çoğu zaman diğerlerini de ona uydurmak için kesiyoruz. Tırnakların kısa kesilmesinden sonra el şeklinde değişiklik gözlemliyor beğenmiyoruz.

1) Tırnak Neden Kırılır

Tırnak kırılmalarını bir çok nedene bağlayabiliriz bunlardan vitaminler olarak bahsetmek gerekirse öncelikle demir vitaminin eksikliği tırnak kırılmalarına neden olur. Bazen de sizin yaptığınız yanlış bakımlar fazla aseton kullanımları tırnak kırılmalarına yol açar.

Fazla klavye kullanımı, telefonla fazla ilgilenme gibi davranışlarda özen gösterdiğiniz tırnaklarınızın kırılmasına neden olur.


 

2) Tırnak Kırılmasına Çözüm Nedir ?

Tırnak kırılmalarını çok basit teknik ile büyük ölçüde önleyebilirsiniz. Törpülerken ve tırnağı keserken dikkat etmeniz bir iki kuraldan bahsedelim.

Tırnaklarınızı Tek Yöne Doğru Törpüleyin

Tırnaklarınızı kestikten sonra veya kesmeden törpülerken tek yöne doğru törpüleyin.

İki yönlü törpülerseniz tırnaklarınıza fazla yüklenmiş olursunuz ve az biraz uzayınca kırılmaya meyilli olur. Çok uzun ve sık sık  törpülerseniz de tırnaklarınızı yorarsınız.

Önemli Konu Tırnak Makası

Tırnak makasları ucuz ve masrafsız olması için gerekli mühendislik denemeleri yapılmadan üretilip satılıyor, bu da hem el hemde ayak tırnaklarınızın sağlığı ile oynuyor.

Marketlerden alacağınız ucuz tırnak makasları hem sizin için hemde tırnak sağlığınız için kötü sonuçlar doğurabilir lütfen tırnak makası seçerken Tırnak makasının oval olamasına dikkat ediniz.

Islak Tırnaklar Direnç Kaybeder

Islak tırnaklar çok kırılgan olur bu yüzden ıslak ellerinizle iş yapmayın eşya katlamayın ağır kaldırmayın.

Dikkat ederseniz duş sonrası tırnaklarınız beyazlar be çıt kırıldım olur.

Suyu gören tırnak dayanıklılığını kaybeder dikkatli olalım.

Aseton Kullanımını Azaltın


Tırnakların kırılma nedeni ve en zararlı olan aseton da tırnak kırılmalarının başlıca sebeplerinden. Evde kendiniz organik ürünlerden kendi asetonunuzu yaparsanız daha sağlıklı olacaktır. hem kokusu ciğerlerinize zarar vermeyecek hemde tırnakların kırılma nedeni olmayacaktır.

Aseton kullanımını azaltmanızı tavsiye ederiz çünkü aseton içerdiği kimyasal yapı nedeniyle tırnağınızı aşındırır ve gücünü düşürür.

Sağlıklı Günler Dilerim.

önce Blog kategorisinde Yeni Üye tarafından | 124 kez görüntülendi

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy
tırnak bakımı kolay bir konu değil güzel beslenmek tüm vücuda faydalı tırnak ve saç zararlarının nedenleri kötü beslenme bunun dışında çeşitli ilaçlar var kremler var eczanelerde gerçekten işe yarıyor ve her gece tırnaklarına krem nemlendirici sürebilirsin peeling yapabilirsin ama düzenli kes biraz güçlensin tırnak ve krem a da serum kullan iyileşir
önce Bilge Üye tarafından

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
+2 oy
0 cevap
9 ay önce Blog kategorisinde kadir Profesör tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap
9 ay önce Blog kategorisinde Alican Yeni Üye tarafından soruldu
0 oy
0 cevap

Anında çözüm

Anında Çözüm

Anında Çözüm

435 soru
748 cevap
86 yorum
71 kullanıcı