Anında Çözüm
+1 oy
284 kez görüntülendi
facebook domain ban kaldırma nasıl olur ? facebook banlanan domaini kaldırır mı ?
önce Blog kategorisinde Yeni Üye tarafından | 284 kez görüntülendi

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy

Facebook domain ban kaldırma ?

Facebook son zamanlarda toplum ihlalleri konusunda ciddi düzenlemeler yaptı.Örneğin bir web sitesi sürekli aynı ve yakın linkleri facebook da paylaştığı zaman, bir kaç kullanıcıda bu gönderiyi spam olarak işaretlerse domaininiz anında facebook botları tarafından banlanacaktır. 

Peki bunun önüne geçmek için ne yapabiliriz ?

Facebook uygulamarını kullanarak alan adımızı doğrulayabilir ve facebook a ciddi bir işletme olduğumuzu kanıtlayabiliriz.

Facebook domain ban kaldırma işlemleri;

Öncelikle web siteniz için bir uygulama oluşturmayı deneyin.Bunun için facebook developers araçlarını kullanabilirsiniz.

Buraya Tıklayarak developers araçlarına giriş yapın.Ardından yeni bir uygulama oluştur seçeneği ile uygulama oluşturun ve banlanan domain adresinizi girin.

Facebok Business reklam aracına kaydınızı tamamlayın.Bu facebook sitesine reklam vereceğiniz anlamına gelmiyor sadece reklam verecekmişiz gibi davranacağız.

Buraya Tıklayarak Business araçlarına giriş yapın.Ardından İşletme ayarları-Marka emniyeti- Domainler bölümüne giriş yapın.

Facebook tarafından banlanan domaininizi alan adınızı girip doğrulama işlemleriniz gerçekleştiriniz.

Yakınlarınıza ve arkadaşlarınıza facebook profillerinden alan adınızı paylaştırıp çıkan uyarıya yanıldığımızı düşünüyorsanız bize bildirin bölümünden çıkan forma;

"Bu web sitesi toplum kurallarını ihlal etmiyor ve yararlı bir site"

yazmalarını sağlayabilirsiniz.Facebook bu tür uyarılar geldikçe sitenizi yeniden inceleyecek ve değerlendirmeye alacaktır.

web siteniz +18 paylaşımlar yüzünden banlanmadıysa 3 hafta gibi bir sürede facebook domain ban kaldırma işlemleriniz gerçekleşecektir.

önce Profesör tarafından

İlgili sorular

+2 oy
1 cevap
10 ay önce Diğer kategorisinde Seçil tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
+1 oy
1 cevap
9 ay önce Blog kategorisinde Alican Yeni Üye tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
0 oy
1 cevap

Anında çözüm

Anında Çözüm

Anında Çözüm

435 soru
748 cevap
86 yorum
71 kullanıcı