Anında Çözüm
0 oy
84 kez görüntülendi

Cildimize özen gösteriyoruz bakım yapıyoruz, çeşit çeşit kremler duş jelleri kullanıyoruz. Peki nerede hata yapıyoruz ki cildimizi bozuyoruz acaba bunun nedenleri neler? Kadınlarda saatlerce uğraşıp güzelleşmeye bakımlı görünmeye uğraşıyoruz ama ufak bir hatamızda bütün emeklerimiz boşa gidiyor. Bugün sizlerle cilt bakımında yaptığımız hataları konuşacağız, Öncelikle makyajdan başlayalım.

Makyajı Temizlemeden Uyuyoruz

Makyajımızı temizlemeden uyuyoruz evet en büyük sorunlarımızdan biri bu, kimimiz üşendiğinden hızlıca silip uyuyor kimimiz hiç temizlemiyor. Unutmayın makyaj malzemeleri kimyasallardan oluşur ve yüzünüzde kaldığı her dakika her saat cilt yüzeyi ile emilir gözeneklerin içine dolar. Yüz deriniz makyajdan sonra hava almaz ve içine kimyasalları çeker. Bu yüzden her zaman organik ve bilindik markaların ürünlerini kullanmanızı tavsiye ederim.

Vücudunuzu Mutlaka Keseleyin

Vücudunuzu duşta mutlaka keseleyin ölü deriler keseleme ile atılır cildinizi parlamasını ve gözeneklerin açık kalmasını sağlar. Gözenekleri açık olan cilt hava alır ve dinç görünür.

Makyaj Fırçalarınızı Mutlaka Temizleyin.

Makyaj yaptığınız fırçalarınızı mutlaka temizleyin, Açıkta bırakmayın açıkta bırakılan fırçaları bakteri sarar ve temizlemezseniz bakteri çoğalır tekrar makyaj yaparken yüzünüze bulaşır, kızarıklık yapar açık yara var ise enfeksiyon kapar. Gözleriniz mikrop kapar. Bu konulara dikkat edelim. Bu Konumuzda bu kadardı iyi günler.

önce Blog kategorisinde Yeni Üye tarafından | 84 kez görüntülendi

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy
Bol su içip, meyve tüketilmesi cilt için gerçekten çok faydalı
önce Yeni Üye tarafından

İlgili sorular

+2 oy
0 cevap
9 ay önce Blog kategorisinde kadir Profesör tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap
9 ay önce Blog kategorisinde Alican Yeni Üye tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
9 ay önce Blog kategorisinde Alican Yeni Üye tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap
10 ay önce Sağlık kategorisinde nirvana Yeni Üye tarafından soruldu

Anında çözüm

Anında Çözüm

Anında Çözüm

435 soru
748 cevap
86 yorum
71 kullanıcı